اخبار سمینارها

جستجو در مطالب

ثبت بین المللی اختراعات

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع حقوق مالکیت فکری و قوانین ثبت اختراع در محل دانشگاه علم و صنعت

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع حقوق مالکیت فکری و قوانین ثبت اختراع در محل دانشگاه علم و صنعت

این کارگاه در روز شنبه 11 شهریور ماه 96  با حضور جمعی ازعلاقه مندان حوزه مالکیت فکری و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در مجتمع امام خمینی(ره) واقع در دانشگاه علم و صنعت تهران برگزار شد.

آقای مهندس جلال میرداودی مدیریت مجموعه رایان به عنوان مدرس این کارگاه، در ابتدا به اهمیت دارایی های فکری و اثرات آن بر توسعه اقتصادی جامعه اشاره نمودند. سپس در خصوص حقوق موجود در ایران در زمینه دارایی های فکری از جمله حقوق مالکیت صنعتی، حقوق آثار ادبی و هنری، حق انحصاری اختراع، طرح های صنعتی، علائم تجاری و نشانه های جغرافیایی توضیحاتی ارائه شد.

در ادامه توضیحات کاملی در خصوص ویژگی ها و شرایط یک اختراع اعم از تازگی، گام اختراعی و کاربرد صنعتی به همراه ارائه مثال هایی روشن، برای شرکت کنندگان شرح داده شد.

معرفی چند پایگاه داده جهانی جهت جستجوی اختراعات ثبت شده در دنیا، نحوه استفاده از آنها، کاربردهای پایگاه داده Google Patent Search و همچنین معرفی سیستم ثبت بین المللی اختراعات (PCT) و مزایای استفاده از آن، از دیگر موضوعات مطرح شده در این کارگاه آموزشی بودند. در ادامه آقای مهندس میرداودی به سوالات شرکت کنندگان حاضر در سالن پاسخ دادند.

در ادامه تصاویری مربوط به این کارگاه آموزشی آورده شده است.

ثبت بین المللی اختراعات

ثبت بین المللی اختراع/pct

با بهره گیری از سیستم ثبت اختراع PCT امکان ثبت و حمایت از اختراع در 152 کشورجهان فراهم میگردد.

ادامه...

تقویم

امروز12
این ماه690
مجموع78703
توسعه یافته توسط وب سایت جومینا

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه